align=bottom
مشاور بین الملل شهرداری مشهد خبر داد؛ مشهد از 10 تا 12 مهر ماه میزبان اجلاس و مدل شبیه سازی شده سازمان همکاری اقتصادی اکو خواهد بود. در این اجلاس مهمانانی از کشورهای ترکیه، پاکستان، افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، ژاپن حضور خواهند داشت و دانشجویان منتخب در یک روز نقش وزرای خارجه کشورهای اکو را مورد بررسی و شبیه سازی قرار می‎دهند. دکتر حسین کشیری ضمن اعلام این خبر افزود: ...
... مشهد در روزهای دهم تا دوازدهم مهر ماه، میزبان اجلاس و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی (اکو) با حضور سفرا، نمایندگان دیپلماتیک، دانشجویان نخبه و منتخب در رشته‎های روابط بین‎الملل، علوم سیاسی، حقوق بین‌الملل، گردشگری، زبان انگلیسی و ... از سراسر کشور است.

وی افزود: هدف از برگزاری این اجلاس، این است که در حوزه دیپلماسی عمومی و محورهای مربوط به معرفی مشهد در حوزه گردشگری، ترانزیت و حمل و نقل بین‎الملی بتوانیم چند کارگروه برگزار کنیم، همچنین با حضور اساتید برجسته به بحث و بررسی پیرامون این موضوعات بپردازیم.

کشیری تصریح کرد: علاوه بر این درصدد هستیم میزبانی اجلاس جوانان جهان را در مشهد به عهده بگیریم و قرار است این میزبانی به عنوان بستری برای آن رویداد بزرگ باشد.

وی گفت: در این اجلاس مهمانانی از کشورهای ترکیه، پاکستان، افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، ژاپن حضور خواهند داشت و دانشجویان منتخب در یک روز نقش وزرای خارجه کشورهای اکو را مورد بررسی و شبیه سازی قرار می‎دهند.

کشیری خاطرنشان کرد: این اجلاس با سخنرانی سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه آغاز خواهد شد.

اختر گنجیان