alt=
همایش بین المللی تکریم از خادمان و موکب داران اربعین حسینی با حضور تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد. در این همایش که با حضور جمعی از موکب داران اربعین حسینی و علما و روحانیون در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، خطبا، مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) از کشور عراق به سخنرانی، مدیحه سرایی و مرثیه خوانی پرداختند. حسین اکبری رئیس کمیته فرهنگی همایش تکریم ...
... از خادمان و موکب داران اربعین حسینی در ابتدای این همایش ابراز کرد: امام حسین(ع) کشتی نجات است و ما باید در این کشتی نجات به آرامش برسیم و پیرو این امام بزرگوار باشیم.

وی ابراز کرد: خادمی توفیق بزرگی است که نصیب هر کسی نمی‌شود تمام خادمان در پیشگاه خداوند متعال از جایگاه ویژه و ممتازی برخوردار هستند. این مقام مسئول تصریح کرد: متاسفانه انسان‌ها به دلیل سلطه جهانی، نژادپرستی و تکفیر و تندروی با هم دچار اختلاف شده اند که تنها با تمسک به قرآن و پیروی از ائمه اطهار(ع) می توان این اختلافات را از بین برد.

اکبری خاطرنشان کرد: تمام شیعیان با حضور پر شور خود در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی، با این امام همام تجدید عهد و پیمان می کنند و ارادت و عشق خود به این امام بزرگوار را نشان می‌دهند.

آستان نیوز

خبر دیگر در همین زمینه حاکی است: برگزاری همایش تکریم از خادمان اربعین امام حسین (ع) در حرم مطهر رضوی

همایش تکریم از خادمان اربعین امام حسین (ع) عصر امروز با حضور هزار و 200 موکب دار از کشور‌های ایران و عراق در حرم مطهر رضوی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز خراسان رضوی، همایش تکریم از خادمان اربعین امام حسین (ع) در رواق امام خمینی (ره)  حرم مطهر رضوی برگزار شد.

تولیت آستان قدس رضوی با تشکر از مهمان نوازی برادران عراقی در اربعین حسینی گفت: رهبر انقلاب اسلامی و همه مسئولان نظام و همچنین مردم ایران قدردان زحمات برادران خود در عراق هستند..

حجت السلام و المسلمین احمد مروی با اشاره به حرکت عظیم و میلیونی عزاداران اربعین در کشور عراق افزود: دشمنان اسلام در رسانه های خود هیچگونه انعکاسی از این حرکت عظیم و میلیونی نمی دهند.

وی ادامه داد: همانگونه که دشمنان و یزیدیان نتوانستند مانع انعکاس پیام و اهداف قیام امام حسین (ع) شوند اکنون نیز دشمنان نخواهند توانست مانع انعکاس رویداد عظیم اربعین امام حسین (ع) در کشور عراق شوند.

حجت السلام و المسلمین مروی افزود: دشمنان از این وحدت و همدلی و اتحاد در بین کشورهای اسلامی در خوف هستند و از همه ابزارها برای از بین بردن این اتحاد استفاده می کنند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز لبیک یا حسین (ع) یعنی ایستادن در مقابل یزیدیان زمان، یعنی اتحاد و وحدت و همدلی در بین همه فرق مسلمان، یعنی اخراج ذلیلانه مستکبرین و آمریکا از کشور عزیز عراق.

در این مراسم مداح اهل بیت علیهم السلام حاج احمد واعظی اشعاری را به زبان عربی در مدح امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان خواند.