align=bottom
آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان چهارمین سوگواره بین‌المللی عبرات و اولین دوره مسابقه اصحاب آخرالزمانی حسین (علیه السلام)، ۶ مرداد ماه مصادف با شب شهادت امام محمدباقر (علیه السلام) از حرم رضوی برگزار می‌شود. سعید غضنفری دبیر کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، از برگزاری آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان چهارمین سوگواره بین المللی عبرات و اولین دوره مسابقه اصحاب آخرالزمانی حسین (علیه السلام) خبر داد و گفت:...

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی سخنران این همایش است که دوشنبه شب ۶ تیرماه برگزار می‌شود.

وی شعرخوانی حجت‌الاسلام جواد محمدزمانی از شاعران برجسته کشورمان را از دیگر برنامه‌های این همایش برشمرد و افزود: این مراسم به صورت زنده از ساعت ۲۳ شامگاه روز دوشنبه ۶ تیرماه از شبکه ۵ سیما از حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) در مشهد مقدس پخش خواهد شد.

دبیر کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین از ارسال بیش از ۱۲ هزار اثر به دبیرخانه سوگواره عبرات در چهارمین دوره خبر داد و یادآور شد:  بدلیل شیوع‌ گسترده ویروس کرونا، این برنامه بدون حضور برگزیدگان و به صورت مجازی برگزار می‌شود و جوایز برگزیدگان پس‌از اعلام، از طریق‌پست ارسال خواهد شد.
وی همچنین از رونمایی از پوستر پنجمین سوگواره عبرات در این برنامه خبر داد و گفت: در مجموع بخش داخلی و بین الملل از بیش از ۱۰۰ نفر در این مراسم تقدیر خواهد شد.

گفتنی است: محورهای این سوگواره شامل داستان، سفرنامه، نقاشی،‌ فیلم کوتاه،‌ مستند،‌ خوشنویسی، تصویرسازی، آثار رادیویی و نماهنگ تصویری و صوتی بوده است که شرکت‌کنندگان آثار خود را با موضوع اربعین به این رویداد فرهنگی ارسال کرده‌اند.

خبرگزاری حوزه

خبر دیگر در همین زمینه حاکی است:

پخش زنده اختتامیه چهارمین سوگواره بین المللی عبرات از شبکه پنج

ویژه برنامه زنده «عبرات» با موضوع اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان چهارمین سوگواره بین المللی عبرات امشب به صورت زنده از مشهد مقدس همزمان با شب شهادت امام محمد باقر ( ع) ساعت 23 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، ویژه برنامه «عبرات» با موضوع اختتامیه چهارمین سوگواره بین المللی عبرات که بیش از ۱۲ هزار اثر از ۱۵ کشور دنیا با موضوع حماسه اربعین حسینی در ۱۰ رشته هنری (عکس، شعر و ادب، داستان،سفرنامه،نماهنگ،فیلم کوتاه و مستند، پوستر، خوشنویسی، گزارش خبری،آثار رادیویی) به دبیرخانه ارسال شده است، و از این بین این آثار ، بعد از داوری در ۳ مرحله در آیین اختتامیه از ۱۰۰ نفر از هنرمندان در شب شهادت حضرت امام محمد باقر تجلیل خواهد شد.
همچنین از پوستر پنجمین سوگواره بین المللی عبرات توسط نماینده ولی فقیه در حج و زیارت رونمایی خواهد شد.
در این برنامه با شعر خوانی  آقای محمد جواد زمانی  و مدیحه سرایی حاج احمد واعظی به سوگ یادگار کربلا حضرت امام محمد باقر علیه السلام می نشینیم.
این ویژه برنامه به تهیه کنندگی هادی سمیعی  با مشارکت ستاد فرهنگی اربعین و گروه معارف اسلامی شبکه پنج سیما امشب ساعت 23 از شبکه پنج سیما روی آنتن می رود.