align=bottom
وبینار همایش حکیم ابوالقاسم فردوسی با حضور فردوسی شناسان برجسته داخل و خارج از کشور خرداد ماه 99 برگزار می شود. دکتر جعفر یاحقی با بیان این خبر افزود: با توجه به شرایط ویژه کشور و شیوع بیماری کرونا، همچنین همزمانی روز ملی بزرگداشت فردوسی با ایام شهادت امام اول شیعیان(ع) برنامه همایش تخصصی بزرگداشت روز ملی فردوسی 5 و 6 خرداد ماه به صورت مجازی برگزار می شود. استاد برجسته زبان فارسی و عضو انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان در خصوص اساتید حاضر در این وبینار بیان داشت: 9 سخنران در این ویبنار مقالات خود را ارائه خواهند داد، که 7 نفر از اساتید داخل کشور و 2 نفر از اساتید خارج از کشور سخنرانی خواهند کرد،..

سرفرازی سردیس‌ها و تندیس‌ها عنوان سخنرانی اینجانب در وبینار است، دکتر میرجلال الدین کزازی، "کدیور و سیاهی" دکتر ابوالقاسم اسماعیل پور، "پرده‌خوانی داستان‌های شاهنامه و خاستگاه مانوی آن" دکتر بهمن نامور مطلق،  "تصویر شرارت و شقاوت در داستان‌های شاهنامه" پرفسور آنا کراسناولسکا از لهستان، "آغاز آشنایی مردم لهستان با شاهنامه" دکتر حسن آبادی از سوئد، "نگاره‌های ترجمه ترکی شاهنامه" دکتر قطب الدین صادقی،"جاودانگی فردوسی" دکتر فرزاد قایمی، "نگاهی دیگر به فرجام کار رستم" و دکتر فاطمه ماه‌وان، "فتوکلاژ در نگاره‌های شاهنامه" سخنرانان این همایش خواهند بود.

دکتر یاحقی گفت: سعی خواهیم کرد بعد از همایش سخنرانی ها در دسترس عموم قرار گیرند که همه بتوانند از این سخنرانی ها استفاده کنند، آدرس مجازی حضور در این ویبنار هم منتشر خواهد شد که علاقمندان بتوانند در همایش شرکت کنند. نحوه برگزاری این همایش از طریق فضای مجازی متعاقبا اعلام می شود.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی