align=bottom
نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهری سه‌شنبه شب طی مراسمی با حضور مسوولان استانی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد با حضور 27 سفیر از کشورهای مختلف برپا شد. رییس شورای شهر مشهد در مراسم گشایش این نمایشگاه گفت: نخستین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهری در حالی برپا می‌شود که طی دو هفته گذشته کشور دچار یک بحران جدی شد که یکی از دلایل اصلی آن مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بود....

محمدرضا حیدری افزود: اگر معیشت و اقتصاد، مشکل فعلی کشور است پس برگزاری نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری اقدامی در جهت رفع این مشکلات است زیرا هم اینک منابع مالی وجود ندارد که بتوان اقتصاد را رونق داد بلکه باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و جذب سرمایه‌گذاری، تولید ثروت کرد تا اثر خود را در اشتغال و درآمد شهری نشان دهد.

وی اضافه کرد: برای رسیدن به فرصت تولید ثروت در مشهد، ایجاد پیش نیازهایی ضروری است که شورای شهر آن را فراهم کرده است و این پیش نیازها شامل سرمایه اجتماعی، تامین منابع مالی و جذب سرمایه‌گذار است.

رییس شورای شهر مشهد گفت: براساس برآوردهای انجام گرفته نزدیک به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سپرده بانکی از شهروندان خراسان رضوی وجود دارد که اگر شهرداری فقط بتواند ۱۰ درصد از این مبلغ را در پروژه‌ها جذب کند معادل یک سال بودجه خود را به دست آورده است و در غیر این صورت با مشقت فراوان تنها خواهد توانست ۵۰ هزار میلیارد ریال را جذب کند.

معاون مالی و پشتیبانی شهردار مشهد نیز در این مراسم با اشاره تلاش این نهاد برای احیای نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این شهر گفت: بعد از چند سالی که نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این شهر رو به افول نهاده و از رونق افتاده بود شهرداری تلاش کرد با همکاری مدیران اقتصادی استان بار دیگر این نمایشگاه را برپا کند.

رضا خواجه نائینی افزود: در دو یا سه سال اخیر روند جذب سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه‌های جدید رو به رشد بوده به طوری که شهرداری حدود ۲۰ طرح راکد را احیا و عملیات اجرایی آنها را از سرگرفته است.

وی اضافه کرد: طی دو سال اخیر جمع جذب سرمایه‌گذاری ها و مشارکت‌های مالی که در اجرای طرح ها با شهرداری مشهد انجام گرفت در مجموع ۳۰ هزار میلیارد ریال بود که زمینه ایجاد ۶۰ هزار شغل را فراهم کرد.

معاون اقتصادی شهردار مشهد و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری این شهر نیز درباره این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه فرصتی برای ارائه تصویری جامع از تنوع و تعدد فعالیت‌های سرمایه گذاران و نقش موثر آنان در توسعه پروژه‌های زیرساختی شهر است.

اژدر اژدری افزود: به تبع برگزاری چنین رویدادهایی زمینه مناسبی برای آشنایی شهروندان و بازدیدکنندگان به همراهی شرکا و فعالان بخش خصوصی در رونق اقتصادی شهر فراهم می‌ شود.

وی اضافه کرد: بیش از ۱۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری توسط شرکت‌های مختلف در این نمایشگاه ارائه می‌شود و درصدد هستیم خارج از محور اصلی نمایشگاه که معرفی شرکای شهرداری و نهادهای موثر در توسعه شهری است نخبگان علمی و شخصیت‌های موفق در حوزه اقتصاد شهر را در کارگاه‌ها و همایش‌هایی که همزمان با نمایشگاه برگزار خواهد شد معرفی کنیم.

نخستین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهری از ۱۲ تا ۱۶ آذرماه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی مشهد دایر است.

ایرنا

نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری در مشهد آغاز به کار کرد